Новак Джокович се утеши със страхотно баскетболно шоу заради това, че ще пропусне Ю Ес Оупън, тъй като не получи разрешение за влизане в САЩ поради липса на ваксина срещу Ковид 19.

Сръбската тенис-суперзвезда изгледа в Белград сблъсъка от световните квалификации между Сърбия и Гърция, който домакините спечелиха драматично със 100:94 след продължение.

Ноле бе на първия ред в залата заедно с легендарния треньор Желко Обрадович и се наслади на сблъсъка на последните двама носителите на наградата МВП в НБА – Никола Йокич и Янис Антетокумпо. Двамата подсилиха отборите си както за тези мачове, така и за предстоящото европейско първенство, което започва другата седмица.

Сърбите загубиха Василие Мицич през първото полувреме заради обърнат глезен, но водеха с около 5-8 точки почти до края, включително и по-малко от 2 минути до сирената, когато Йокич вкара невероятва тройка с обръщане през Янис от крилото.

Гърците обаче запазиха спокойствие и след серия тройки, включително и такава на Тайлър Дорси 11 секунди преди края, успяха да изравнят, а при последната възможност домакините пропуснаха.

В продължението сърбите дръпнаха с 6 точки, но разликата падна до 3, като Елините имаха и притежанието. Йокич обаче пресече пас на Ник Калатес, след което вкара на другия край за 97:92 и това до голяма степен реши всичко. Жокера завърши с 29 точки, 8 борби и 6 асистенции. Силно за победителите играха още Огниен Ярамаз – 15 точки и Владимир Лучич – 14.

Янис Антетокумпо наниза 40 точки за Гърция, като бе над 40 минути на паркета. Дорси вкара 16, но гостите направиха цели 20 грешки, което бе твърде много.

Мачът бе изключително важен за сърбите, които подобриха баланса си до 2-3, след като се зачитат и резултатите от първата групова фаза. Гърците са 3-2. В групата са още Латвия, Турция, Белгия и Великобритания, като първите 3 отбора ще се класират за световното.